Фітосанітари Рівненщини оцінили стан посівів пізніх ярих культур — SuperAgronom.com

Минулий тиждень на Рівненщині характеризувався спекотною погодою, середні температурні показники досягли 20,8°С. Сума ефективних температур вище +10°С становила 889°С, що на 60°С вище норми.

За даними ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області, на стерні спостерігається розвиток та розмноження мишоподібних гризунів. Середня чисельність становить 1 жила колонія на гектар, що в межах минулого звітного періоду, достатня кормова база та погодні умови сприятимуть їх розселенню. Проходить літ та яйцекладка імаго озимої, окличної та капустяної совок.

 

«Кукурудза в доброму стані знаходиться у фазі молочної стиглості. Середня висота рослин склала 265 см.  Середня кількість качанів на стеблі 1,5 шт. Триває живлення гусениць стеблового метелика, зменшилась заселеність рослин попелицями.  На листках рослин відмічено прояв гельмінтоспоріозу та почорніння судинних пучків», — йдеться в повідомленні.

 

Посіви сої продовжують формувати боби, висота росли сягає 78-82 см, їх стан оцінюється як добрий. Виявлено заселеність білокрилки, попелиці та павутинного кліща. Відмічено зростання ураженості рослин бактеріальним опіком та пероноспорозом, аскохітозом.

Повідомляється також, що на посівах соняшнику виявлено прояв інфекції септоріозу, фомопсису та білої гнилі, продовжується незначне заселення геліхризовою попелицею.

На цукрових буряках відмічено прояв церкоспорозу та початок інфекції фомозу, незначне пошкодження буряковою листковою попелицею.

На посадках картоплі де бадилля висохло повністю, триває масова міграція імаго колорадського жука в пошуках корму. Триває літ і яйцекладка біланів, прояв слизистого бактеріозу на капусті.

Зазначається також, що сума опадів в останні дні становила 25,4 мм (134% норми), що у свою чергу вплинуло на покращення стану ґрунту для посівної компанії.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується