Через неврожай дрібні агровиробники Вінниччини опинились на межі банкрутства

Аграрії на Вінниччині зазнають збитки через посуху та збираються звертатись до органів центральної влади із проханням про підтримку.

Про це розповів голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області Сергій Лановик, пише vlasno.info.

«Ситуація складна як в малих, так і у великих фермерів. У цьому році відбуваються природні катаклізми, яких особисто я раніше не пам’ятаю. Посуха вплинула на урожайність ранніх зернових, а зараз страждає і пізня група: соя, соняшник… Кукурудза просто вигорає. Вологи не вистачає, кукурудза не може сформувати качан», — зазначив Сергій Лановик.

Через це, за словами аграрія, чимало фермерів косять кукурудзу на силос.

Але й і силос виходить не у всіх: йому потрібна вологість на рівні 60%, а кукурудза наразі занадто суха. При цьому врожай «горить» передусім у південних районах області, в інших районах є місця, де дощів впродовж літа цілком вистачало.

«Якщо проїхатись областю, можна побачити: в одному господарстві кукурудза «горить», а в інших є надія, що вона буде нормальна. Прогнозувати ніхто не може. На моїй пам’яті ще такого не було», — розповів Сергій Лановик.

Посуха вже привела чимало дрібних фермерів на межу банкрутства.

«Господарства банкрутують, багатьом дуже складно. Орендну плату власникам паїв ми підняли у зв’язку з ростом конкуренції через відкриття ринку землі. Багато фермерів не зможуть платити її в таких умовах, а платити треба, бо ж люди дали у користування свою землю. На розвиток бізнесу в аграріїв не лишиться нічого…», — додав аграрій.

Врятувати ситуацію, на думку Сергія Лановика, може держава. Для цього вона може запровадити для фермерів кредитні канікули.

«Якщо держава хоче врятувати фермерство, то для цього в неї є важелі: відтермінування сплати по кредитах. Держава та банки мають бути солідарними із землеробами. Якщо зараз у нас все забрати, то нам не буде чим сіяти навесні. Збитки будуть колосальні», — сказав голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Вінницької області.

Тож, найближчим часом Асоціації фермерів та приватних землевласників планує звертатись до уряду та парламенту із проханням про підтримку.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується