На виставці Агро-2020 фермери озвучили владі найгостріші проблеми — AgroNews

Фермерство не живе у просторі, яке відірване від загальнодержавної правоохоронної ситуації. На сьогодні фермерство відчуває на собі усі проблеми, які випливають з недосконалості правового поля України. Одна з найболючиших проблем – рейдерство. Про цю та інші проблеми та шляхи іх вирішення йшла мова на ІІ Всеукраїнському фермерському форумі, повідомляє agronews.ua.

На форумі було обговорено проблеми АПК із представниками влади:
– заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасои Висоцьким;

– народним депутатом України, головою підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’яном Заблоцькии.

Присутні заслухали доповідь голови «Всеукраїнського конгресу фермерів» Івана Слободяника «Актуальні проблеми розвитку фермерства. Нормативно-правове регулювання».

Зокрема, Іван Слободяник наголосив, що ситуація із держреєстрами кричуща, адже перед закриттям реєстру фермер може прокинутися вранці і вже не бути власником свого господарства або директором, просто тому, що хтось змінив власника у реєстрі. Як це було на Дніпропетровщині чи не так давно на Полтавщині. Тому фермери будуть наполягати на тому, щоб були створені електронні кабінети і без присутності власника ніхто не міг змінити дані у реєстрі.

Також продовжуються проблеми із землями постійного користування. Як тільки помирає фермер, прокуратура або Держкадастр починають вважати це землі державними або комунальними, якщо це громада.

“Ми будемо наполягати, щоб землі постійного користування увійшли до спадкової маси до кінця цього року, – підкреслив Слободяник, – 27 тисяч фермерських господарств були створені на землях постійного користування. Середній вік цих фермерів близький до, так би мовити, поважного. Хтось “виріс” до 300 га, хтось залишився на рівні 50-100 га. Але фермер повинен відчувати, що він господар своєї землі”.

По держземлям: по тим фермерам, хто отримував в оренду як фізособа, теж дивна ситуація – ти не можеш узяти її на баланс фермерського господарства. Ми будемо наполягати, щоб була не субаренда, а було на балансі фермерських господарств, – вважає він.

Є проблеми по нормативно-грошовій оцінці по господарським дворам. Та постанова, яка регулює методику нормативно-грошової оцінки землі господарського двору, плюс коєфіцієнт від ОТГ – земля може коштувати, немов вона на узбережжі Чорного моря.

“Таке враження, що на цих землях нафтова скважина, – каже фахівець. – Необхідно внести зміни у цю постанову, щоб ціна, а відповідно і оренда, була адекватна”.

По реєстрації податкових накладних: абсолютно не зрозуміло чому фермери віднесені до групи ризику? Коли починаєшь реєструвати податкову накладну, вона блокується, і відповідно, затримуються кошти. І коли тобі треба платити за паливо, паї тощо, взагалі саботується робота фермера. Тож будемо від депутатів вимагати зустрічі у податковій, щоб забрали з групи ризику фермерські господарства, бо починати треба з причини і шукати скрутки не у фермерів, а в іншому місці, – перелічує голови «Всеукраїнського конгресу фермерів».

Стосовно пересуванню сільськогосподарської техніки. Цього року було прийнято постанову про переміщення і дозволили пересування 3х8. Але культиватор 4х2, тож, щоб проїхати по селу згідно чинного законодавства, треба викликати поліцію і супроводжувати цю техніку.

Фермерська спільнота буде наполягати на зміні до постанови, щоб не по автострадам, але по сільським дорогам, можна було пересувати цю техніку самостійно.

Стосовно резервів для виживання у ситуації таких складних погодних умов. Де їх можна задіяти?

Перше, це державна підтримка. Левова частка напрвлена на компенсацію по кредитам. Але фермерів до 500- 1000 га ніхто кредитувати не хоче. Будемо наполягати, щоб Фонд кредитування був створений і цих фермерів теж кредитували, – акцентує Слободяник.

Зі страхування: ми розуміємо, що держава теж у скруті, тож будемо наполягати на задіянні цього механізму, – каже він.

Найкраще – повернутися до спецреживу ПДВ. Сьогодні світ знаходиться у ситуації, коли кожен боронить своїх. Є ініціатива – зменшення ставки ПДВ до 14%. Але фермерська спільнота вважає, що вона повинна бути на рівні 10%. Але загалом будемо наполягати на поверненні спецрежиму.

Тепер щодо резервів фермерів для росту. Вони у собівартості продукції. Тож де втрачаються кошти фермерів?

Перше – це Укрзалізниця. На сьогодні фермер фактично дотує Укрзалізницю через зависокі тарифи. Тариф на перевезення агропродукції повинен бути зменшений.

Також портові збори при перевалці сьогодні вищі, ніж у Чорноморському регіоні і регулюються дивною методикою. Фермерство наполягає на зміненні методики, щоб збори були на рівні середньочорноморських.

“Квоти на добрива. Ми займаємо позицію – проблеми хімічного виробництва потрібно вирішувати, а не перекладати на плечі фермерів. Це лаконічний перелік нагальних проблем. Будемо вважати їх програмою на рік”, – підсумував Іван Слободяник.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується