В Україні названо оптимальну сівозміну при вирощуванні соняшнику — AgroNews

Науковці назвали оптимальну сівозміну при вирощування соняшнику: збільшення інтервалу висівання соняшнику на одній площі хоча б до одного разу на 4 роки, а в ідеалі – раз в 6 років. Про це повідомляє Агросторі, пише agronews.ua.

У 1990-х роках в США, Україні та інших країнах проводилися дослідження впливу соняшнику на грунт та інші культури. Дослідники прийшли до висновку, що при частому вирощуванні соняшнику на одному полі, падає його врожайність.

Так, при сівозміні за схемою «пшениця / кукурудза / соняшник / пар», урожай соняшнику був на 60% більше, ніж при дворічному сівозміні «просо / соняшник».

Також занадто часте повернення соняшнику на один і той же поле призвело до поразки рослин фомозом і комах скритнохоботнік.

Проаналізувавши дані цього дослідження, виробники соняшнику в США змінили підхід до вирощування цієї культури. Ці зміни цілком можна застосувати і в степовій зоні України, так як кліматичні умови схожі.

Сприятливим для соняшника вважається місцевість з випаданням рівня опадів від 500 мм на рік і вище.

У сівозміну включені зернові, що дають значну кількість пожнивних залишків (кукурудза, озима або яра пшениця).

Збільшення інтервалу висівання соняшнику на одній площі хоча б до одного разу на 4 роки, а в ідеалі – раз в 6 років.

Прийнятним вважається вирощування соняшнику за технологією No-till з інтервалом в п’ять-шість років. Як правило, в такі сівозміни включають кукурудзу, озиму пшеницю, горох. При такому чергуванні грунт не виснажується і зберігає свою родючість.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується