Співпраця в агросфері з Білоруссю має особливе значення у системі відносин з Україною – Петрашко

Сьогодні відбулась зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь Іваном Крупком.

Також у заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол, представники Мінекономіки України та Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь, які відповідають за економічну співпрацю та аграрний напрямок. 

Як зазначає прес-служба МЕРТ, білоруська делегація прибула на запрошення відвідати масштабну українську агропромислову  виставку “АГРО-2020 року”.

Учасники зустрічі обмінялися досвідом розвитку аграрного сектора та домовились про поглиблення торговельно-економічного співпраці між країнами в цій сфері.

“Співпраця в аграрній сфері, з точки зору перспектив і можливостей для торгівлі та галузевої взаємодії, має особливе значення в системі економічних відносин між нашими країнами. Україна та Республіка Білорусь підтримують постійний діалог у сфері санітарних та фітосанітарних норм, що сприяє поглибленню взаємовигідного співробітництва між державами”,- зазначив Ігор Петрашко.

Наприкінці зустрічі Міністр сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь Іван Крупко запросив українську сторону взяти участь в “БЕЛАГРО-2020”, одній з найбільших аграрних виставок Республіки Білорусь, що запланована на вересень 2020 року.

У профільному українському міністерстві також зазначили, що за 5 місяців 2020 року товарообіг між Україною та Республікою Білорусь склав більше 1,5 млрд дол. США, а за весь 2019 рік –  близко 5,6 млрд дол. США.  За цим показником Білорусь займає 7 місце серед країн світу.   За п’ять місяців 2020 року товарообіг аграрної продукції між Україною та Республікою Білорусь склав  213,3 млн дол. США.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується