Якість зерна цьогорічного урожаю переважно хороша та задовільна — SuperAgronom.com

Для збереження показників якості зерна необхідно дотримуватися високих темпів збирання, очищення та досушування його до базисних кондицій. У цілому, якість зернової продукції в Україні станом на кінець липня оцінювалася переважно як хороша і задовільна.

Про це йдеться в огляді експертів Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.

 

«В багатьох господарствах відзначають високі значення натури та склоподібності зерна, підвищений вміст білка та клейковини, що пояснюється, принаймні, двома причинами — специфічними погодними умовами на завершальних етапах дозрівання пшениці озимої та незначною кількістю в посівах клопа-черепашки й інших шкідників, які могли вплинути на якісний склад зерна», — уточнили вчені.

 

При цьому, на їхню думку, слід пам’ятати, що для збереження показників якості зерна необхідно дотримуватися високих темпів збирання, очищення та досушування його до базисних кондицій.

 

«На етапі приймання зернової продукції слід відділяти та розміщувати окремо партії пшениці з пліснявим і солодовим запахом, наявністю пророслих зерен тощо. За насіннєвим зерном потрібен постійний нагляд — контроль його температури, вологості, ураженості мікофлорою. Воно підлягає завчасному протруєнню рекомендованими фунгіцидними препаратами», — йдеться в огляді.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується