Частка гороху в структурі посівних площ під бобовими в Україні сягає 76% — Superagronom

В Україні за останні 5 сезонів на частку гороху в структурі посівних площ під бобовими припадало в середньому 76%.

Про це в ході виступу на онлайн-конференції ІА «АПК-Інформ» «Niche: focus on pulses» розповів Андрій Купченко, керівник служби бізнес-проектів ІА «АПК-Інформ».

 

«Протягом останніх 2 сезонів в Україні спостерігається досить різке скорочення посівів, обумовлене зниженням попиту та цін», — уточнив він.

 

За словами експерта, пік інтересу українських аграріїв до виробництва гороху відзначався у 2017-2018 рр., коли врожай формувався на рекордних площах. Ключовим фактором, який вплинув на ситуацію, став високий зовнішній попит, у першу чергу Індії, і, як результат, досить високі закупівельні ціни трейдерів.

 

«Рекордний урожай був сформований у 2017 році і склав практично 1,1 млн тонн. У 2018 році, незважаючи на велику площу, через істотне зниження врожайності виробництво також скоротилося. У 2019 році показник урожайності гороху частково відновився, але істотне (-41%) скорочення площ дозволило сформувати врожай на рівні лише 570 тис. тонн», — нагадав Андрій Купченко.

 

Поточного сезону, як зазначив аналітик, на тлі неоднозначних погодних умов і певних складнощів в обліку інформації про хід польових робіт було досить складно сформувати оцінки виробництва гороху.

 

«На сьогодні ми оцінюємо посіви під культурою на рівні 240 тис. га, на яких може бути сформовано врожай на рівні 500 тис. тонн», — уточнив керівник служби бізнес-проектів ІА «АПК-Інформ».

 

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується