Головні новини тижня від AGRI-GATOR (20.07 – 24.07)

Прийняття закону про сільгоспкооперацію, продовження карантину, збільшення експорту борошна, нарощення обсягів виробництва гороху, медаль АVPA у Франції для української олії, новий рекорд врожайності пшениці та інші агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

 

 

 • В Україні прийнято Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг. Урядом прийнято постанову, якою затверджуються Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Також постанова вносить зміни до Типового договору оренди землі, в частині визначення умов щодо утримання та збереження таких смуг і забезпечення виконання ними функцій агролісотехнічної меліорації.

 

 

 • Мінекономіки оголосило конкурс із надання кредитів фермерам. Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. грн на одне ФГ, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років.

 

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

 

 • Україна збільшила експорт харчових продуктів до Азії. Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2020 року лишився майже на рівні минулорічних показників за відповідний період і склав 10,4 млрд дол. США.  Основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються чотири регіони – країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД.

 

 • Названо ТОП-імпортерів українських продуктів харчування у 2020 році. За результатами І півріччя 2020 року рейтинг країн – імпортерів вітчизняної агропродукції очолює Китай, який проти січня-червня 2019 року збільшив обсяги закупівель українського продовольства у понад півтора рази (+52,8 %) – до $1410 млн. Друге місце утримує Єгипет – $789 млн. Третє – Індія, яка імпортувала з України сільгосппродукції на $743 млн.

 

 • Україна значно наростила експорт згущеного молока. Молочні консерви – єдиний продукт, експорт якого помітно виріс: за перше півріччя на 12% до 14,2 тис. тонн. Основними країнами, куди продаються українські молочні консерви, є Узбекистан (16%), Грузія (13%), Лівія (13 %), Киргизстан (10%) і Азербайджан (7%).

 

 

 • Україна витратила більше $ 50 млн на імпорт картоплі. У січні-червні 2020 року Україна імпортувала 232 тис. тонн картоплі на суму $ 50,2 млн. Основними країнами, з яких імпортувався картопля в Україні в звітному періоді, стали: Білорусь – $ 21,3 млн (42,49%), Нідерланди – на $ 11,3 млн (22,48%) і Росія – на $ 7 млн.

 

 

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ

 • В Україні запаси зерна перевищили 5,5 млн тонн. В Україні станом на 1 липня п.р. запаси зернових і зернобобових культур становили 5,533 млн тонн, що на 3,667 млн ​​т менше показника на аналогічну дату роком раніше.

 

 • В Україні відновилося зростання виробництва комбікормів. За оцінками аналітиків ІА “АПК-Інформ“, у сезоні-2019/20 в Україні було вироблено близько 6,3 млн тонн кормів, що на 2% перевищує середній показник за попередні 5 сезонів.

 

 

 

 

 • В Україні на 40% впав промисловий вилов риби. Промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах України за перше півріччя 2020 року скоротився на 40,8% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  Зокрема, у січні-червні українські рибалки виловили у цих водоймах 3138 тонн риби та інших водних біоресурсів. За аналогічний період 2019 року цей показник становив 5306 тонн.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 

 

 • Огірок-гігант виростила мешканка Мелітополя. Запорізькі фермери б’ють чергові рекорди. Їм вдалося виростити півметровий огірок. Фотографією цього гігантського овочу жінка поділилася в соціальних мережах. На знімку можна побачити, що довжина огірка щонайменше 40 сантиметрів.

 

 • На Черкащині загинуло понад 24 тисячі курей.  На Черкащині через відключення вентиляції в пташнику загинуло понад 24 тис. курей. Масова загибель була зафіксована 18 липня на території одного з господарств.

 

 • У Новій Зеландії встановили світовий рекорд врожайності пшениці. Новозеландський фермер побив свій власний попередній світовий рекорд врожайності пшениці, зібравши в цьому сезоні 17,398 т / га.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується