Стан посівів озимих – добрий та задовільний, – дослідження   — АГРОПОЛІТ

Стан більшості посівів озимих зернових культур можна оцінити, як добрий та задовільний. Про це повідомляє сайт НААН.

За даними НААН, у  цілому погодні умови для формування та наливу зерна у ярих зернових і зернобобових культур складаються задовільно. Рослини ярих колосових культур мають висоту 85–92 см, На даний час ячмінь ярий, сформувавши повноцінний колос, 15–16 червня вступив у фазу молочної стиглості зерна, а овес і тритикале яре – 17–18 червня.

Гречка  знаходиться у фазах «бутонізація – початок цвітіння», просо у фазі «виходу у трубку». Стан посівів переважно добрий.

У рослин гороху продовжується фаза «наливу зерна», на окремих посівах південних областей – «достигання». Висота рослин становить 25-90 см Середня кількість бобів на одній рослині – 2-9 шт. Стан посівів добрий.

 

У рослин кукурудзи розпочався період найбільш інтенсивного росту та критичний період за водоспоживанням (за 10–15 діб до викидання волоті – молочна стиглість зерна), коли рослини споживають близько 55–60 % води від загального водоспоживання. Запаси продуктивної вологи під посівами кукурудзи, станом на 18 червня, в метровому шарі ґрунту на більшій частині території країни, внаслідок частих дощів, підвищилися на 27–35 мм порівняно з тими, що були за сівби. Проте, сильні зливи, шквали та град призвели місцями до локальних пошкоджень посівів цієї культури, – ідеться у повідомленні.

 

Рослини сої знаходяться у фазах «появи бокових пагонів» та «початку цвітіння». Густота посівів становить 55-150 рослин на 1 м2. Стан посівів переважно добрий.

У рослин соняшнику триває фаза «утворення суцвіть» Густота посівів становить 340-670 рослин на 100 м2. На деяких площах східних та південних областей відмічається денне в’янення рослин. Стан посівів добрий та задовільний.

Буряки цукрові перебувають переважно у фазі «змикання рослин у  рядках». Стан посівів добрий та задовільний.

Нагадаємо, що альтернативна оцінка втрат посівів вкрай відрізняється від офіційної і наразі уже сягнула 920 тис. га.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується