У парламенті вимагають кримінальної відповідальності за знищення бджіл — АГРОПОЛІТ

У Верховній раді України зареєстрували два законопроекти, один з яких передбачає кримінальну відповідальність за знищення бджіл, а другий вимагає завчасного оповіщення про роботу з пестицидами на полях. Автор законопроектів №3740 та №3741 Андрій Деркач.

Законопроект №3741 передбачає, що змінами по ч. 1 ст. 247 Кримінального кодексу України запроваджується така відповідальність:

    • за порушення правил установлених для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин, та інших вимог законодавства про захист рослин, що завдало істотної шкоди пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. под. мін. — штраф 170 тис. грн.) або громадськими роботами на строк від 120-200 годин.

 

    • За ті самі дії, якщо вони спричинили загибель бджолиних сімей, чим створили тяжкі наслідки пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 3400 грн.) або обмеження волі на строк до двох років.

 

Нагадаємо, бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко розповів, що Україну чекає дефіцит племінних бджоломаток через коронавірус: у зв’язку з пандемією коронавірусу, та додав, що надходження в Україну бджоломаток з інших країн є проблематичним.  .

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується