Головні новини тижня від AGRI-GATOR (22.06 – 26.06)

Скасовано квоти на імпорт мінеральних добрив, Україна друга в світі за виручкою від експорту зерна, створено 200 равликових ферм за 5 років, на переробних підприємствах знизились запаси зерна,  розпочався сезон персика та абрикоса, рекордна повінь на Прикарпатті та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

 

 

 

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

 

 

 

  • Єврокомісія знизила митні імпортні мита на деякі види зернових культур. Так, імпортне мито на кукурудзу, сорго і жито знижена до 4,65 € / т, що більш ніж удвічі менше, встановленої в травні – 10,4 € / т. Оновлений тариф вступає в силу з 23 червня 2020 року.

 

  • Експорт вершкового масла впав в два рази. Україна за підсумками січня-травня 2020 р експортувала 4,95 тис. тонн вершкового масла, що на 47% менше ніж за аналогічний період 2019 р. У грошовому еквіваленті експорт масла склав $ 22,7 млн., що на 40,6% менше показника за перші п’ять місяців минулого року.

 

 

 

  • Названо ТОП-10 провідних експортерів ВРХ з України. Провідним експортером великої рогатої худоби (ВРХ) з України за підсумками 2019 р стала компанія «ВРХ Україна» з часткою на ринку 27%.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ

  • На переробних підприємствах України суттєво знизилися запаси зерна. Запаси пшениці в Україні у порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилися на 18,4%, при цьому на підприємствах, що займаються зберіганням і переробкою, – знизилися на 37,8%, а у сільгоспвиробників – на 5,6%.

 

  • Названо регіони України, у яких зросло виробництво молока. За п’ять місяців 2020 року  в Україні приріст виробництва молока відзначений тільки в Тернопільській (+ 3,5%, до 155,8 тис. т) і незначний «плюс» – у Хмельницькій області (+ 0,8%, до 251,7 тис. т) областях.

 

  • В Україні створено 200 равликових ферм. За останні п’ять років в Україні створено 200 равликових ферм. Загалом вони виробляють близько 800 тонн живих равликів, із яких у 2019 році 300 тонн було поставлено на експорт.

 

 

 

  • В Україні почали вирощувати картоплю методом аеропоніки. В аеропонному комплексі «Інституту здоров’я рослин» вирощені перші рослини картоплі методом аеропоніки й вже скоро тут сподіваються на перший врожай. Метод аеропоніки дозволяє значно економити ресурси: воду, ЗЗР, грунт тощо. До того ж ця технологія дозволяє в рік отримати від 10 до 12 врожаїв.

 

ЛОГІСТИКА

 

 

 

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 

  • Німеччина профінансує три екопроекти на Сумщині. Міністерство довкілля Німеччини профінансує на Сумщині одразу три екологічні проекти. Їх впроваджуватимуть на території Деснянського біосферного резервату — природоохоронної території, затвердженої рішенням ЮНЕСКО.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується