Спека ставить під загрозу вирощування картоплі в Україні — Адаменко — SuperAgronom.com

Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко повідомила, що спека в тривалій перспективі може суттєво зашкодити вирощуванню картоплі в Україні.

Про це пише fbc.net.ua.

 

«У найближчі два тижні в Україні буде літо. Хочу заспокоїти, що немає суперпотужних антициклонів над нами, як немає і глобальних циклонічних. Антициклони створюють ті жахливі посухи, які були у нас навесні. Немає і циклонів таких, як той, що стояв в травні над Україною, і в деяких областях випало по 3-4 місячні норми опадів. Опади в будь-якій кількості для України важливі, тому що два тижні у нас буде спекотна, майже суха погода. Температури прогнозуються високі: +22-27°С на заході, а на решті території +27-33°С», — сказала Тетяна Адаменко.

 

Від таких температур і буде залежати урожай зернових в країні. Фахівець зробила акцент на тому, що така спека в тривалій перспективі може суттєво зашкодити вирощування картоплі в Україні.

 

«Зміни клімату говорить про те, що через 10 років на більшій частині території України картопля буде вирощувати взагалі недоцільно, тому що настільки високі температури ґрунту, що вирощувати його буде безглуздо», — пояснила метеоролог.

 

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується