Перший спалах АЧС виявили у свійських свиней на заході Польщі • Meat-Inform

Вперше африканську чуму свиней зафіксували на фермерському господарстві на заході Польщі. Раніше тут реєстрували спалахи АЧС лише серед диких кабанів. Спалах захворювання виявили на хуторі біля села Ратовіце у Великопольській провінції.

Польська центральна ветеринарна інспекція (CVI) повідомила, що в господарстві було 17 свиней. Наявність АЧС на фермі була підтверджена в понеділок Національним ветеринарним інститутом – Національним науково-дослідним інститутом у Пулавах. Село розташоване за 21 км на схід від найближчих відомих випадків АЧС серед диких кабанів та приблизно за 125 км від кордону з Німеччиною. Професор Гжегож Воняковський з Національного ветеринарного інституту Польщі підтвердив, що штам АЧС на фермі був ідентичним тому, що виявляли у диких свиней поблизу.

Загалом, у 2020 році в Польщі це вже четвертий випадок АЧС на фермі. З часу, коли африканська чума свиней потрапила на територію країни, від захворювання постраждало 241 фермерське господарство, утім, переважна більшість з них розташовані на сході Польщі. Лише цього року АЧС почали виявляти на фермах в західних регіонах.

Джерело https://meat-inform.com

Відповісти

Ваш email не публікується