Агрострахування планують запустити з 1 січня 2021 року — АГРОПОЛІТ

0

Влітку у парламенті очікують отримати від МЕРТу та прийняти законопроект про страхування аграріїв, аби з 1 січня 2021 року запустити цей вид страхування. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com висловив секретар аграрного комітету, народний депутат «За майбутнє» Іван Чайківський.

«Найголовніше питання на сьогодні – агрострахування, адже це нові правила для українських сільгоспвиробників, які дозволять мати впевненість в завтрашньому дні, та уникнути фінансових втрат від такого чинника, як погода, хвороби, тобто все те, де неможливо убезпечитися. На засіданні комітету МЕРТ запропонував розробити проєкт закону «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування», який буде представлений у липні. Повністю підтримую таку ініціативу і вважаю її дуже актуальною і на часі: бачимо, що через посуху загинули 385 тис. га посівів», — пояснив він.

Іван Чайківський розповів і про деталі агрострахування, яке зараз на стадії розробки в МЕРТі.

«МЕРТ пропонує сформувати таку систему агрострахування, як зараз працює система компенсації за банківськими відсотками. Суть наступна: фермер страхує, сплачує за договором страховий платіж, а держава компенсує частину цього платежу. За задумом міністерства, всі учасники ринку зможуть брати участь в агрострахуванні, щоб не було якоїсь певної монополії. Учасниками агрострахування зможуть стати фермера, сільгосптоваровиробники різних форм власності. Об’єктами страхування будуть посіви, насадження та урожай, а також тварини, риба, біоресурси, сім’ї бджіл», — пояснює народний депутат.

При цьому секретар аграрного комітету, народний депутат (фракція «За майбутнє») вважає, що на початку запуску агрострахування ніхто не буде бігти за цим продуктом.

 

Але сьогодні – це вихід для аграріїв та держави. Влітку, сподіваємося, побачимо законопроект про агрострахування, обговоримо його, І приймемо, аби з 1 січня 2021 року запустити агрострахування по всій Україні. Попередньо передбачається три основні об’єкти сільськогосподарського страхування: посіви та урожай сільськогосподарських культур, багаторічні насадження та їх урожай, сільськогосподарські тварини, риба, водні біоресурси та сім’ї бджіл у вуликах», — каже він.

 

Більше про умову погашення державою страхового платежу за агрострахуванням і джерела наповнення для такої компенсації читайте в інтерв’ю.

Нагадаємо, раніше Іван Чайківський повідомляв, що без страхових механізмів неможливо забезпечити стабільність в аграрному секторі.

Також повідомлялося, що у Мінекономіки визнали недієздатність системи компенсацій від посухи.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується