Український буряк може стати черговим “суперфудом” – Катерина Звєрєва

0

За інформацією аналітиків EastFruit, незважаючи на активізацію збирання ранніх коренеплодів врожаю 2020 року, на ринку країни як і раніше досить багато пропозицій столового буряка врожаю 2019 року. Якість продукції переважно залишається високою, але попит на буряк практично відсутній.

У торгових групах періодично з’являються оголошення про прохання забрати залишок буряка врожаю 2019 року «хоча б безкоштовно», так як овочівники вже готують холодильники для ранньої продукції нового врожаю. На оптових ринках країни середні оптові ціни на старий буряк коливаються від 1 грн/кг до 1,7 грн/кг (4-6 центів США за кг), при цьому продавці кажуть про дуже низький попит. Для порівняння, ціни на старий буряк в 2019 році в цей же час досягали 15 грн/кг (близько 55 центів, тобто ціни на буряк за рік впали в 14-15 разів!)

Ціни на ранній буряк врожаю 2020 року також ще не радують українських фермерів – вони коливаються в межах від 4 до 7 грн/кг (15-22 цента).

Природно, що овочівники розчаровані в буряках і, можливо, площі під урожай пізнього буряка 2020 року можуть істотно скоротитися. Як згадують у своєму «прогнозі виробництва та цін на плодоовочеву продукцію в сезоні 2020/21» експерти проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», внутрішнє споживання столового буряка в Україні прагне до зниження, а експорт цих коренеплодів не розвинений і сильно обмежений. Проте, абсолютно неочевидно, що можливе зниження площ під буряками призведе до суттєвого зростання цін на нього.

Однак, фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА) вважають буряк досить перспективною культурою за умови просування його унікальних дієтичних і кулінарних властивостей. Цей продукт цілком може стати черговим «Суперфудом», вважає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

«Якщо врахувати, що буряк є однією з найбільш корисних овочевих культур, і якщо просувати його разом з вже відомим на весь світ українським борщем як національну гордість українців, то у буряка може бути не таке вже й погане майбутнє. Крім того, дуже корисний буряковий сік вже стає досить популярним продуктом в таких країнах світу, як Японія, як в чистому вигляді, так і в купажі з іншими овочевими соками», – зазначає Катерина Звєрєва.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується