Україна зобов’язалася до кінця 2020 року виставити на приватизацію два великі підприємства

Україна в рамках нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом взяла на себе зобов’язання до кінця поточного року оголосити тендери на продаж щонайменше двох великих підприємств і щонайменше трьох до кінця червня 2021 року.

Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ, опублікованому на сайті Міністерства фінансів.

«До кінця грудня 2020 року Фонд державного майна оголосить тендери на продаж як мінімум 2 великих державних підприємств в залежності від ситуації на ринку, і, принаймні, ще 3 на кінець червня 2021 року», – сказано в меморандумі.

Згідно з документом, в плани приватизації в найближчому майбутньому включені такі підприємства: Одеський припортовий завод (ОПЗ), «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК), «Центренерго», «Електроважмаш», вугільна компанія «Краснолиманська», «Президент-Готель».

Також Україна взяла на себе зобов’язання здійснювати продаж малих підприємств і здавати в оренду державне майно в системі електронних торгів Prozorro; прийняти закон про корпоративне управлінні держпідприємств; розширити повноваження наглядових рад при держпідприємствах в питаннях призначення керівників і затвердження фінансових планів; прийняти новий корпоративний статут «Нафтогазу».

Також Україна має посилити Антимонопольний комітет України (АМКУ), розширивши повноваження комітету щодо проведення фізичних обшуків, конфіскації документів, забезпечивши обмін інформацією між АМКУ та правоохоронними органами.

Згідно з меморандумом, рішення АМКУ отримають статус правозастосовчих виконавчих документів, що позбавить необхідності використання судового процесу для забезпечення виконання рішень комітету.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про некоректність розмов про продаж об’єктів великої приватизації за нинішніх умов, тому що держава не отримає багато коштів від таких дій.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується