Суд визнав відновлення справи проти Бахматюка незаконним — АГРОПОЛІТ

Печерський районний суд міста Києва прийняв рішення, яким скасував незаконну постанову екс-заступника генпрокурора Віталія Каська про порушення кримінальної справи проти власника агрохолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка, заявила прес-служба компанії.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власника компанії Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і «замовлена» особисто екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом.

 

Ця постанова була винесена Каськом в змові з екс-главою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Каська зробило заручником велику і важливу для економіки країни компанію. Сподіваюся, що і Генпрокурор нарешті поставить крапку в цьому питанні», – вважає Олег Бахматюк.

 

Тож у рішенні Печерського суду йдеться про постанову, яка забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування «VAB Банку», що вже розслідувалася і була закрита рішенням судів через відсутність складу злочину.

 

Ми неодноразово заявляли, що ця постанова була винесена Каськом з порушенням всіх норм і принципів права. Це було підтверджено також висновками цілого ряду провідних експертів. В кінці суд остаточно поставив крапку і зупинив це свавілля – рішення суду остаточне і оскарженню не підлягає », – сказав Олег Бахматюк.

 

За його словами, законне рішення генпрокурора дозволить компанії працювати і платити податки. Таке рішення дозволить домовитися бізнесу і влади діяти в інтересах держави. Адже в лютому 2020 року, через блокування низки підприємств компанії, їх працівники вийшли під стіни Верховної Ради на мітинг.

Варто нагадати, що Бахматюк запропонував Кабінету міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національному банку та Офісу генерального прокурора механізм повернення заборгованості виведених з ринку у 2014-2015 роках банків «ВіЕйБі Банк» та «Фінансова ініціатива» в сумі 8 млрд грн.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується