Названо найперспективніші для вирощування в Україні зарубіжні сорти лохини та ожини

В ході створенням колекції малопоширених плодово-ягідних культур науковцями Інституту садівництва НААН було досліджено перспективні для вирощування в Україні сорти лохини та ожини іноземної селекції.

Про це інформує прес-служба НААН.

В результаті вивчення 20 перспективних сортів чорниці високорослої зарубіжної селекції встановлено, що найбільш урожайними виявились сорти Нордблю (1,13 кг/кущ), Блюголд (1,00 кг/кущ), Река, Санрайз, Елізабет (близько 0,5 кг/кущ). За смаковими властивостями найвищими балами (8,6-8,8) були відзначені сорти Санрайз, Деніс блю, Патріот, Шантіклер, Елізабет.

Окрім цього, за морозостійкістю, посухостійкістю, продуктивністю рослин та якістю ягід виділено сорти ожини, які є перспективними для подальшого вивчення та використання у селекції, а саме: Торнфрі (13,1 т/га), Астеріна (12,3 т/га), Чачакська Бестерна (11,7 т/га), Честер (9,78 т/га), Хевен кан вейт (8,2 т/га), Трірл гровн (7,7 т/га), Лох Тей (7,3 т/га), Оркан (7,2 т/га) та Чіф Йозеф (7,1 т/га).

Зазначається також, що для вирощування в умовах Західного Лісостепу України науковцями рекомендовано сорти ожини з напівпряморослим або пряморослим типом пагонів.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується