Село можуть відродити лише фермери та селянські кооперативи – Seeds

Забезпечити роботою селян та подбати про розвиток місцевої інфраструктури можуть тільки місцеві фермери. Саме фермери мешкають безпосередньо в селі біля своєї земельної ділянки, однак без державної допомоги розвиток фермерства неможливий.

Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі для SEEDS кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

“Село можуть відродити лише фермери та селянські кооперативи. Заробітчани, які повернулися в Україну в період карантину, вже прагнуть повернутися на заробітки. Як тільки кордони будуть відкриті, вони   знову поїдуть. На їх допомогу у відроджені села розраховувати не слід.  

В Польщі понад 2 мільйони фермерів. Фермерські господарства не лише забезпечують Польщу продуктами харчування, але й експортують свою продукцію.

Фермери забезпечують роботою сільське населення та дбають про розвиток інфраструктури в селах. Багате село створює попит і на промислову продукцію, що сприяє розвитку й інших галузей”, – переконаний Олександр Хмелевський.“В Україні лише біля 40 тисяч фермерських господарств, а домінують агрохолдинги. Агрохолдинги спеціалізуються в основному на вирощуванні зернових культур. Для цього не потрібно багато робочих рук. Одна механізована бригада здатна обробити десятки тисяч гектарів.

Агрохолдинги експортують зерно за кордон, вони не розвивають переробну промисловість, не створюють робочі місця. В інфраструктуру сіл вони також не інвестують. Працівники механізованої бригади часто взагалі з іншого району чи області”, – додає експерт.

“В той час, як фермери зосереджуються на вирощувані овочів, ягід, тваринництві – галузях, які потребують значно більше робочих рук та створюють продукт, який має більшу додану вартість. Також фермери проживають безпосередньо в селі біля своєї земельної ділянки, тому зацікавлені в розвитку сільської інфраструктури.

Розвиток фермерства неможливий без державної допомоги. Тому, держава має забезпечити фермерів землею, надати їм фінансову підтримку.

Зокрема, закуповувати аграрну продукцію в Держрезерв саме у фермерів, фінансувати польові роботи в обмін на частину майбутнього врожаю, організувати лізинг на пільгових умовах сільськогосподарської техніки, обладнання для ферм, міні молокозаводів, консервних цехів, тощо.

Також, держава могла б надати підтримку щодо організації в містах торговельних точок для реалізації фермерської продукції”, – пропонує Олександр Хмелевський.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується