Контроль популяцій диких кабанів допомагає у боротьбі з АЧС • Meat-Inform

Команда учених з Університету Еріо-Ватта (Шотландія) під керівництвом професора Енді Уайта разом з групою дослідників з Spanish Game Resources Institute (Іспанія) працювали над моделюванням сценаріїв поширення африканської чуми свиней у Європі. Найбільш ефективним методом, за оцінками учених, є контроль популяцій диких кабанів, які є активними розповсюджувачами вірусу.

Крім відстрілу частини поголів’я для регуляції чисельності диких свиней, ефективними є методи пошуку туш кабанів, що загинули від АЧС та їх належна утилізація. Так можна буде уповільнити поширення захворювання серед самих диких тварин.

Математична модель, розроблена вченими, також свідчить про те, що контролювати поширення африканської чуми свиней в умовах теплого клімату може бути простіше.

“Вищі температури призводять до більш швидкої деградації заражених туш, що також зменшує можливість зараження диких кабанів”, – зазначає професор Вайт

У деяких регіонах диких свиней підгодовують для збільшення їх поголів’я. Модель свідчить, що цього слід уникати в країнах, де є ризик поширення АЧС, оскільки це призводить до більш вираженого спалаху епідемії та закріплення захворювання на конкретній території в довгостроковій перспективі.

Джерело https://meat-inform.com

Відповісти

Ваш email не публікується