Посіви озимої пшениці в Україні знаходяться переважно в доброму стані – Інститут землеробства

Стан посівів озимої пшениці в Україні на загальній площі 6408,5 тис га переважно добрий і задовільний. Про це йдеться в повідомленні Інституту землеробства НААН.

Озима пшениця знаходяться в кінці V – початку VI етапів органогенезу (фаза виходу в трубку). Коефіцієнт кущіння 3,2-3,5, висота рослин – 45-52 см, довжина конуса наростання рослин озимої пшениці – 4,5-5,5 мм.

 

Рослини тритикале озимого знаходяться в кінці V -початку VI етапів органогенезу (фаза виходу в трубку). Коефіцієнт кущіння 2,8-2,9, висота рослин – 33-37 см, довжина конуса наростання рослин тритикале озимого – 6,5-9,5 мм. Стан посівів переважно добрий і задовільний.

Також за повідомленням фахівців Інституту, посіви озимого жита знаходяться в кінці VI етапу органогенезу (фаза виходу в трубку). “Коефіцієнт кущіння 3,8-4,5, висота рослин – 50-65 см, довжина конуса наростання – 30-70 мм. Стан посівів переважно добрий і задовільний”,- йдеться у повідомленні.

Крім того, за повідомленням Інституту, ярі зернові колосові культури (пшениця яра, ячмінь ярий, овес, тритикале яра), висіяні на початку третьої декади березня, знаходяться на початку фази кущіння.

“Фітосанітарна ситуація вимагає постійного моніторингу шкідливих організмів для прийняття своєчасних рішень щодо захисту посівів на кожному конкретному полі”,- підкреслили в Інституті землеробства.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується