Журавлина може плодоносити та приносити прибуток протягом 50-60 років

Збільшення площ під журавлиною дозволить Україні вийти на провідні ролі з виробництва цієї ягоди, для того щоб забезпечити власне споживання і мати хороший дохід від експорту.

Попри погіршення екологічної ситуації, Україна залишається в десятці світових виробників журавлини, основний урожай якої все так же збирають в дикій природі, пише pro-consulting.ua.

Разом з тим, вже давно виведені сорти журавлини, яку можна вирощувати на спеціально підготовлених ділянках ґрунту — журавлинних чеках. Так роблять країни, які є лідерами з виробництва цієї ягоди і навіть найближчі сусіди-конкуренти — Латвія і Білорусь. В Україні також є журавлинні насадження, але їх площі не відповідають дійсному потенціалу нашої країни в цій сфері.

Згідно з бізнес-планом, розробленим компанією Pro Capital Investment, організація підприємства та закладка плантації журавлини площею 5 га обійдеться в 690 тис. доларів, у цю суму входять:

  • купівля земельної ділянки;

 

  • вартість робіт по формуванню журавлинних чеків;

 

  • витрати на посадкову кампанію;

 

  • придбання сільськогосподарської техніки для догляду за насадженнями і збирання врожаю;

 

  • будівництво гаражів для техніки і складів для ягід;

 

  • обігові кошти для функціонування господарства до першого врожаю.

 

Розрахунки, виконані в рамках бізнес-плану вирощування журавлини, показують, що дисконтний період окупності даного проекту становить майже сім років (82,4 місяця). Такий досить тривалий часовий відрізок пояснюється тим, що журавлині необхідно кілька років для виходу на максимальну врожайність. Зате потім плантація зможе приносити дохід протягом п’яти-шести десятиліть.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується