Створено агродрон для догляду за рослинами на вертикальних фермах

Новий безпілотник, розроблений в Данії, оснащений двома камерами та здатний контролювати стан будь-якої окремої рослини на вертикальній фермі.

Агродрон був розроблений в ході реалізації шкільного проекту групою студентів з Інженерної школи Орхуського університету у співпраці з Nextfood, компанією, яка розробляє системи технологічного культивування для вертикального землеробства, пише landbrugsavisen.dk.

Роботу безпілотника протестували в зачинених теплицях Копенгагена, де культури вирощувалися за методом аеропоніки, без доступу до сонячного світла. Паралельно рослини піддавалися впливу червоного, білого і синього світлодіодного освітлення, яке було відрегульовано відповідно до потреб кожної культури.

Агродрон літав між рослинами, розпізнаючи кожну окрему рослину за допомогою нанесених на них QR-кодами. Після цього дрон проводив аналіз зображень досліджених культур.

 

«За допомогою аналізу зображень безпілотник може надати інформацію про стиглість та визначити будь-які проблеми, пов’язані з її ростом та розвитком рослини», — повідомив один зі студентів Андерс Грегерсен.

 

Зі слів іншого учасника проекту Матіас Бек Хелнос, завдяки вертикальним фермам культивувати рослини можна без використання сонячного світла на невеликих площах, використовувати мінімальну кількість води, тим самим, вирішуючи проблему із забезпеченням населення продовольством.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується