Щороку фермери витрачають по 5 тисяч євро тільки на догляд за гектаром лохини

Олег Воробйов, директор ФГ “Грасс авеню” з Житомирської області на закладання плантації витратив 1,38 млн євро, ще стільки ж грошей довелося витратити за 6 років на догляд за плантацією. Про це фермер розповів у своїй колонці на AgroTimes.

Господарство “Грасс авеню” вирощує 46 га лохини, ягоди продає на внутрішньому ринку під ТМ Starberries.

“Доводиться чути, що багато початківців хочуть зайти в ягідний бізнес. Тим, хто тільки планує це зробити, я раджу добре подумати. Ягідництво – справа доволі витратна.

Якби я шість років тому знав, у скільки вона обійдеться, то, мабуть, подумав би ще разів десять перед закладанням ягідної плантації”, — розповів Олег Воробйов.

За підрахунками фермера на закладання кожного гектара лохини нам знадобилося 30 тис євро. Фактично, щоб засадити 46 га лохиною, бізнесмен витратив 1,38 млн євро.

Щороку догляд: полив, живлення, обробки, прополювання тощо – кожен гектар потребує ще десь 5 тис. євро.

За шість років на догляд витрачено стільки ж, що й на посадку, разом понад 2,5 млн євро. І це не враховуючи витрат на інфраструктуру.

“Добре, що нам не довелося витрачатися на основну техніку, оскільки в нас уже був парк із 11 тракторів та інших машин”, — зауважив Олег Воробйов.

У холодильник вже вкладено 11 млн грн, майбутня лінія сортування та пакування коштуватиме від 500 тис євро.

Перші ягоди вродили тільки на четвертий рік. У 2018 році зібрали перші 40 тонн, у 2019 – 113 тонн.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroTimes

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується