Задля стабільного експорту українським фермерам не обійтись без міжнародних стандартів

Без стандартів GlobalG.A.P. не обійтись жодному фермеру, який з часом захоче продати свою продукцію за кордон вже за іншою ціною та бажає, щоб в майбутньому покупець забирав у нього весь товар. Про це розповів фахівець з впровадження GlobalG.A.P, член національної робочої групи GlobalG.A.P-Україна Андрій Гармаш.

“Стандарти GlobalG.A.P. – це стандарти, які були історично розроблені, впроваджені та випробувані підприємствами, які виробляють продукцію, та торговими мережами, які відповідно до цього стандарту виявили бажання купувати продукцію виробників.

Цей стандарт необхідний тим, хто наразі не збирається сертифікуватися, але думає про те, що завтра або через рік-два прийде до того, що буде незадоволений тим, що продає продукцію на внутрішній ринок і захоче продати в іншу країну за іншою ціною та бажає, щоб в майбутньому покупець забирав у нього всю продукцію, адже вона якісна, однорідна, безпечна та відповідає міжнародним стандартам”, –  розповів Андрій Гармаш, фахівець з впровадження GlobalG.A.P, член національної робочої групи GlobalG.A.P-Україна.

“Global G.A.P – це симбіоз між виробниками і покупцями, що має на меті знайти один єдиний шлях вироблення продукцію, яка буде відповідати вимогам всіх великих покупців, глобальних торгових мереж, таких як МЕТРО, АШАН, Lidl, Tesco, Walmart тощо, які працюють по всьому світу.

Оскільки раніше було відсутнє єдине визначення вимог щодо виробництва тієї чи іншої продукції, торгові мережі боролися за те, щоб отримати від кожного виробника-постачальника хороший, якісний і безпечний продукт, який відповідав би єдиному стандарту.

Так і з’явився стандарт під назвою “GlobalG.A.P.”, щоб незалежно від країни-виробника вся харчова продукція та її виробництво відповідали одному рівню безпеки та якості”, – додав Андрій Гармаш.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією uhbdp

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується