В ЄС прогнозується збільшення площі під картоплею

Посівні площі під картоплею в ЄС ростуть збільшуються разом з витратами на її вирощування.

За прогнозами Асоціації виробників картоплі в Північно-Західній Європі (NEPG), п’ять головних країн-виробників картоплі продовжуватимуть нарощувати площ під культурою, навіть попри збільшення витрат на її вирощування, пише topagrar.com.

Зазначається, що за останні п’ять років площа під картоплею в країнах-членах NEPG, Великобританії, Нідерландах, Франції та Бельгії збільшилась на 9% — до 563 тис. га.

Наразі фермери мають намір вирощувати саме картоплю, оскільки альтернативні культури, такі як цукровий буряк, стають менш привабливими.

У Нідерландах також спостерігається зростання площ під картоплею. Це зумовлено тим, що чимало компаній припиняють займатися тваринництвом, звільняючи площі під кормовими угіддями.

Паралельно з розширення площ зростають і витрати на вирощування культури. В першу чергу це спричинено складними умовами зберігання, які потребують додаткових витрат на сушку та зберігання бульб, а також, збитками через пошкодження та гниття врожаю.

Згідно з підрахунками голландської сільськогосподарської асоціації NAV, у наступному сезоні витрати на зберігання збільшаться на 3 євро за центнер. Крім того, існують ризики пов’язані зі зміною клімату, поширенням хвороб та шкідників.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується