Погода перешкоджає належній перезимівлі озимих культур

У другій декаді січня в Україні спостерігався дефіцит опадів, який у свою чергу супроводжувався аномально теплою погодою.

За даними УкрАгроКонсалт, середня декадна температура за звітний період перевищувала норму на 2-8,5°С і на 3-5°С була вище середніх показників, станом на аналогічний період 2019 року.

Протягом декади спостерігались опади у вигляді дощу, мряки, мокрого снігу та снігу, втім, їх кількість не перевищувала 1-6 мм (20-39% від декадної норми).

Снігового покриву на кінець другої декади на полях не було, лише подекуди в західних областях висота снігового покриву становила 1 см.

Глибина промерзання ґрунту станом на 20 січня коливалася від 3 до 15 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче 1-2°С морозу не знижувалася.

 

«Аномально тепла погода з дефіцитом опадів була малосприятлива для перезимівлі озимих культур. Позитивним фактором протягом декади залишалося те, що спостерігалася похмура погода. На посівах озимої пшениці не відзначалися ростові процеси, змін у фазовому розвитку також не було», — йдеться в повідомленні.

 

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується