На Вінниччині виявлено зруйнований склад зі зберігання непридатних пестицидів

В селі Бандишівка Могилів-Подільського району Вінниччині у ході позапланової екологічної перевірки було виявлено зруйнований склад із залишками непридатних пестицидів.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Зазначається, що відділом державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Вінницькій області спільно з представниками Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області було проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами Бандишівської сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області.

При проведенні обстеження фахівцями було встановлено, що на території с. Бандишівка, в межах населеного пункту, знаходиться зруйнована будівля із непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин. Зазначається, що раніше в зазначеному приміщенні розміщувався склад пестицидів та агрохімікатів який належав місцевому сільськогосподарському підприємству.

Територія, на якій було розташоване це приміщення, не ввійшла до розпайованих земель і приміщення складу самовільно було розібране місцевими жителями, а залишки небезпечних речовин залишились під відкритим небом. Протягом 2014 року було проведено перезатарення залишків  в поліетиленові мішки та визначено їх орієнтовну вагу, яка становила 5 тонн.

За результатами проведеної перевірки Бандишівського сільського голову було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу та видано припис щодо вжиття заходів зі здійснення контролю за місцем зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин на підпорядкованій території та проведення робіт з їх безпечної ліквідації.

Крім того, Інспекцією та Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області на голову обласної державної адміністрації було спрямовано спільний лист щодо втручання у вирішення даної проблеми.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується