Колонії гризунів заселяють поля озимих на Харківщині

Результати моніторингу озимих культур на Харківщині свідчить про заселення мишоподібними гризунами 100% обстежених площ.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

За даними спеціалістів, впродовж останнього тижня при проведенні обстежень посівів сільськогосподарських культур та інших стацій на 100% обстежених площ було відмічено наявність мишоподібних гризунів.

В посівах озимої пшениці, ріпаку, багаторічних трав та полях з під соняшнику і кукурудзи гризуни нараховувались за чисельності 1,0-2 колонії на гектарі, неорних землях  — 2,8-3 колоній на гектарі.

Зазначається, що на обстежених площах у посівах сільськогосподарських культур економічний поріг шкодочинності не перевищений. Надалі суттєвого зростання популяції мишоподібних гризунів на усіх землях, в тому числі озимині, очікувати не слід.

 

«Водночас, враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність полівок до розмноження, необхідно забезпечити ретельний моніторинг озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами», — йдеться в повідомленні.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується