Херсонські фермери збирають врожай полуниці посеред січня

Тепла зима врожайна на дива – деякі рослини на півдні України досі не припиняють вегетацію. В селі Рибальче Херсонської області на сімейному господарстві “Магія Ягід” досі, в середині січня, збирають невеликі врожаї суниці.

“Ці процеси нешкідливі для ремонтантних сортів суниці садової, так як кількість плодоношення, закладена природою, практично необмежена. Цього не можна сказати про традиційні сорти.

Після плодоношення ці ягоди значно знизять врожайність у сезон. І це в умовах зміни клімату на Херсонщині треба враховувати при посадці в наступні періоди”, – цитує слова Ірини Савченко, лідерки групи товаровиробників с. Рибальче на своїй сторінці у Facebook Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Раніше в коментарі для SEEDS керівник діагностичного центру захисту рослин “Агроаналіз” Вадим Дудка розповів, що аномально тепла зима в Україні, яка з легкої руки українців вже охрестили “єврозимою” може істотно позначитись на озимих зернових, яким загрожують аж ніяк не самі аномальні температури. А ось садам і ягідникам наразі немає чого боятися.

“Почнемо з садів. Що стосується садів і ягідників, то поки що підстав для зменшення мого оптимізму немає. Бо на відміну від ситуації місяць тому, ми нарешті отримали стійко мінусову ніч. І в цій ситуації (незважаючи на плюсову температуру вдень), поки що вихід зі стану спокою може загрожувати хіба що дуже окремим культурам (наприклад, деяким південним сортам фундука).

Черешня, персик, а тим паче яблуня і груша поки знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур (що поки обіцяють прогнози до 5 лютого) повинні в ньому залишатися”, – розповів Вадим Дудка.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується