В Херсоні розробили технологію промислового  вирощування австралійських раків

Експериментувати з акліматизацією червоно-клешневого австралійського раку на півдні України почали ще в 2015 році в Херсонському аграрному університеті.

Співробітники університету прийшли до висновку, що кліматичні умови в області цілком підходять для розведення членистоногих нового для України виду. Ростуть раки дуже швидко, досягають незвично великих розмірів, при цьому особливих умов не вимагають.

Договір з аграрним університетом уклав херсонський підприємець Леонід Козлов. Також бізнесмен замовив розробку технології “промислового” вирощування червоно-клешневим австралійського раку і її науковий супровід. При цьому він вклав понад 400 тисяч гривень в створення лабораторії і маточника.

Тепер в підвальному приміщенні університету розташовані басейни зі скла з системами фільтрації та обігріву води. У них живуть більше 300 дорослих раків. Потомство планують запустити в водойми.

Завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ Павло Кутіщев вважає цей проекти економічно вигідним і впевнений у перспективах вирощування цих тропічних раків на півдні України. Однак виникають деякі труднощі. Оскільки раки не виживуть, якщо температура води менше +20 градусів Цельсія, а оптимальна для них температура 23-30 градусів.

У холодний період виробників австралійського раку тримають в акваріумах, де вони дають потомство. А коли стає тепліше, в кінці квітня, молодих раків випускають до водойм, які розташовані в Голопристанському та Каховському районах. І вже до жовтня вони досягають 120-130 грамів ваги.

Сам Леонід Козлов, дуже задоволений, що прогнози вчених збуваються: раки дійсно дуже швидко набирають вагу, при цьому не вимагаючи витрат на корми. І незабаром херсонець сподівається отримати “товарного раку” на продаж.

Підприємець впевнений, що з реалізацією екзотичних тварин проблем не виникне. Продавати планує в спеціалізованих магазинах в Херсоні, а також в інших містах – Харкові та Києві.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Херсон net

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується