Експортувати українське яблуко до Грузії сьогодні вигідніше, ніж до Сінгапуру, Малайзії чи ОАЕ

Незважаючи на те, що в сезоні 2018/19 років Грузія експортувала великий обсяг свіжого яблука на ринок Росії, в цьому сезоні оптові і роздрібні ціни на яблуко в Грузії, найчастіше, перевищують російські.

Про це відзначають аналітики проекту EastFruit. Крім того, Грузія лідирує і за рівнем оптових цін на цибулю в регіоні, незважаючи на розширення посівних площ під урожай 2019 року.

«Всі популярні і відомі на світовому ринку сорти яблука в Грузії продаються по $ 1,2 за кг і дорожче, в той час як в Росії ціни на яблуко навіть не досягають цього рівня. При цьому Росія протягом десятиліть незмінно була лідером за рівнем оптових цін на яблуко в регіоні з великим відривом, але сьогодні ситуація кардинально змінилася, адже виробництво яблука в Росії продовжує зростати швидше, ніж в інших країнах регіону. Крім того, зростають і потужності фруктосховищ для яблук. Тому вже сьогодні ціни на яблуко в Росії нижче, ніж в Грузії, Узбекистані і Таджикистані, і, не можна виключати навіть і такого сценарію, що Росія стане експортувати яблука в ці країни в найближчі роки», – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Зазначається, що вже зараз дуже цікавими будуть поставки яблука на ринок Грузії з України і Молдови, адже продати яблуко на ринку Грузії можна рівно в два рази дорожче, ніж в Україні і Молдові.

«Звичайно, ємність яблук ринку Грузії не надто велика, проте яблуко там люблять і споживають, а якісного яблука на ринку завжди порівняно небагато. Тому зараз, як це не парадоксально, експортерам з України вигідніше продавати яблуко в Грузію, ніж в Сінгапур, Малайзію або ОАЕ, адже ціни в Грузії вище, ніж на тих, зазвичай дуже привабливих за ціною ринках збуту, а вимоги до якості – набагато нижче», – пояснює експерт ФАО.

За даними цінового моніторингу EastFruit, різниця в оптових цінах на яблуко між ринками Грузії і ринками України і Молдови, досягає, в середньому, 60 центів США на кг.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується