Аграріям радять провести агрохімічне дослідження ґрунту взимку

Тепла, безсніжна зима цього року дає можливість тим аграріям, які не встигли провести агрохімічне дослідження ґрунту, провести його взимку. Повідомляють фахівці «Інституту здоров’я рослин».

 

«Досліджувати ґрунт можна о будь-якій порі року — головне, щоб земля не була вкрита снігом та скута морозом. А аномальні умови цього сезону цілком дозволяють проводити агрохімічне дослідження ґрунту навіть у даний момент. Тому якщо ви не зробили цього вчасно, я б радив скористатися можливістю і віддати на аналіз свій основний ресурс, оскільки від цього залежатиме і формування системи підживлення для культур на прийдешній сезон, і, відповідно, вибір добрив», — підтверджує керівних сервісно-технологічного напрямку «UKRAVIT» Сергій Сальніков.

 

В «Інституті здоров’я рослин» агрохімічне дослідження ґрунту проводять на найбільшу в Україні кількість показників — азот, рН, органічну речовину, рухомі форми (фосфор, калій, сірка), макро- і мікроелементи тощо. Крім того, за потреби, ґрунт тут можна дослідити на залишкову кількість пестицидів – для уникнення фітотоксичності щодо культурних рослин у майбутньому. Такий комплексний підхід дозволяє чітко спланувати виробничі затрати і отримати заплановану врожайність.

Крім того, Сергій Сальніков зазначив, що після відновлення вегетації культур навесні варто запланувати ще й рослинну діагностику — для формування комплексу позакореневих підживлень. Таким чином ви на 100% забезпечити свої посіви усім необхідним.

Джерело https://kurkul.com

1 коментар
  1. Oleksandr говорять

    рН и содержание азота колеблется в течение года (даже в почвах черного пара). Калий в силу своей высокой подвижности еще промоется талыми водами. В течение года с осадками в почву попадает несколько десятков кг калия. А слабодоступного калия в почвах и подстилающих породах много. И задача состоит
    Подвижность фосфора зависит от содержания углекислого газа и органики в почве.

Відповісти

Ваш email не публікується