Аграріям розповіли про особливості вирощування базиліку

Васильки справжні або базилік (Ocimum basiliсum) — це однорічна трав’яниста рослина родини Губоцвіті (Lamiaceaeae), яка належить до групи пряно-смакових. Їхньою батьківщиною є Індія і Цейлон.

Виділяють чотири різновиди базиліка: невеликий, зеленолистий, кораблевидний і пупковидний. Оскільки культура є тропічною рослиною, то вона дуже вимоглива до тепла, вологи та світла.

Строки сівби базиліку залежать від того, з якою метою вирощується ця рослина: отримання зелені або насіння. Якщо необхідно отримувати тільки зелень, то сівбу насіння потрібно проводити після того, як мине загроза нічних заморозків. Якщо посів проводиться в теплиці або в парнику, то строки можна змістити на більш ранній період.

Якщо потрібно отримати насіння, то базилік вирощують тільки через розсаду. У цьому випадку строки посадки визначаються зворотним відліком. За точку відліку береться дата висадки розсади в ґрунт. З цієї дати віднімається 50-60 днів (це вік розсади, рекомендований для висадки у відкритий ґрунт), і потім ще віднімається 10-15 днів (це час від посіву насіння до появи росточка з землі). Якщо розсада вирощується з пікіровкою, то необхідно відняти ще 4-5 днів (це час адаптації розсади після пікіровки, тобто її пересаджування із загального ящика в індивідуальні горщики). Отримана дата і є строк сівби базиліка при вирощуванні його через розсаду.

У Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2019 рік станом на 18.12.2019, в наявності є 13 сортів васильків звичайних.

Збирання зеленої маси починають, коли рослини досягають висоти 10-15 см, або коли вони утворюють 5-6 розгалужень, у фазі цвітіння, коли рослини набувають найбільшу кількість ароматичних олій. Як правило, такого стану рослини досягають через 25-30 днів після посадки розсади. При цьому на рослинах залишають нижні розгалуження, з пазух яких згодом утворюються нові пагони. За сезон проводять 2-4 скошування.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується