З моменту відкриття даних про земельні ділянки послугою скористалися понад 30 тис. разів, – Башлик

2 січня 2020 року Держгеокадастр відкрив доступ до координат поворотних точок земельних ділянок по всій країні. З моменту запуску функціоналу дані про координати знадобилися для 30 600 ділянок. Про це у своїй колонці на сайті «Економічна правда» написав голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) Денис Башлик.

Він зазначив, що цю інформацію надали  інженерам-землевпорядникам, інженерам-геодезистам, оцінювачам за експертною грошовою оцінкою, органам місцевого самоврядування.

«Я поцікавився статистикою запитів на нову послугу. З моменту запуску функціоналу дані про координати знадобилися для 30 600 ділянок. Цей показник дещо вищий, ніж традиційно реєструється ділянок у післяноворічний період. Припускаю, що частина гравців експериментувала і перевіряла роботу сервісу. Судячи з відгуків, більшість людей задоволені», – написав Башлик.

Він додав, що також «отримав з регіонів кілька менш приємних привітань від структур, які годувалися на доступі до координат, збираючи з громадян не по 200 грн, а по $100 за кожну ділянку».

 

Ми також ініціюємо зміни в законодавство, щоб зробити дані про координати доступними і за межами професійної земельної спільноти. Спираючись на ці дані, приватні фірми зможуть створювати ГІС-продукти та геолокаційні сервіси. Це принципова парадигма розвитку кадастру в середньостроковій перспективі: не гнатися за миттєвим разовим заробітком на даних, а віддавати їх в економіку, домагаючись довгострокового ефекту, – додав Башлик.

 

Нагадаємо, що керівник Держгеокадастру Денис Башлик у ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com назвав 4 законопроекти, які після ухвалення Верховної Ради допоможуть навести лад в обліку земель вже у 2020 році. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується