На Буковині відкрився перший сімейний дендропарк рідкісних та екзотичних дерев

На Буковині закладають перший дендропарк рідкісних та екзотичних дерев зі всього світу. Втілює у життя цей проект звичайний українець Віталій Чинчик разом з родиною – планує закласти великий дендропарк із туристичною інфраструктурою для екологічного відпочинку.

“У нашому дендропарку ростимуть дерева майже ста видів із усього світу, зокрема з Америки, Європи, Японії, Китаю. Є червонокнижні, є досить рідкісні, яких немає навіть у Ботанічному саду ЧНУ. Деякі привозять знайомі, що знають про моє захоплення.

Це не просто дендропарк. Це ціла екосистема з птахами, звірами, травами, квітами. Нічого подібного на Буковині ще немає”, – розповідає Віталій Чинчик.

Щоби не купувати дорогі деревця, господарі почали вирощувати їх самі у трьох розсадниках. У дендропарку вже висадили понад тисячу рідкісних та екзотичних дерев. Планують посадити ще кілька тисяч.

Щоби укріпити круті схили, власники будують підпірні стінки з каменю, садять хвойні дерева. Тут ростуть лавровишні, буки червоні, ведмежа ліщина, кедри карпатські, сосна чорна, модрина японська, платани, їстівні каштани, кавові дерева. Є навіть ціла бузкова алея.

“Влітку тут справжній рай: бродять чаплі, бігають зайці та лисиці, стрибають білки, на Дністрі плавають качки. У цьому гайку ростуть маслюки. Цей старенький будиночок хочу зберегти, покрити його дранкою. На цій ділянці плануємо обладнати кемпінг для тих, хто хоче жити в наметах”, – ділиться планами господар.

“Якби я був бізнесменом, то ніколи не взявся би за цей проект, бо він матеріально невигідний з нашою інфраструктурою, дорогами, ментальністю людей. Можливо, в Європі через років 20 можна було би отримувати якісь прибутки. Я просто це люблю, живу цим. Хочеться зробити багато, але не вистачає часу”, – зізнався пан Віталій.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Molbuk.ua

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується