У Кабміні розробили план боротьби з нелегальним алкоголем

В уряді розробили проект «Електронна акцизна марка», завдяки якійпланують побороти нелегальне виробництво алкоголю. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook.

«Зараз в Україні до 50% алкоголю продається «в чорну». Це велика проблема. З одного боку, це загроза здоров’ю українців. З іншого — колосальні збитки для бюджету (5-10 млрд грн на рік) та розсадник корупції», – написав Дубілет.

За його словами, в уряді знайшли рішення, яке дозволить вирішити питання з нелегальним алкоголем.

 

Ідея проста. Ми будемо наносити на звичайні акцизні марки штрих-код, який зчитується стандартними для магазинів пристроями. Інформацію про ці штрих-коди не потрібно буде передавати в окрему систему, а лише «пікати» у касовий чек, як звичайний товар, – зазначив Дубілет.

 

Також, Дубілет наголосив, що ця система не вимагатиме від бізнесу нового обладнання. А державі не потрібно буде створювати окрему ІТ-систему, а буде достатньо правильно працювати з інформацією, яка передається в касові чеки.

 

Таким чином, у нас досить швидко може запрацювати система, яка «активує» і «деактивує» акцизні марки, – додав Дубілет.

 

Окрім того, Дубілет розповів, що це дозволить створити простий мобільний додаток (або чат-бот), яким податківці та громадяни зможуть сканувати акцизні марки і перевіряти їх достовірність. Втім, навіть без цього додатка система призведе до скорочення «чорного ринку».

Нагадаємо, що із 35 заводів, які входять до складу концерну «Укрспирт» та відправлені на приватизацію, 20 підприємств не можуть виробляти спирт із технічних причин. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується