Український Давос – озвучено план із десяти кроків по залученню інвестицій для Володимира Зеленського

Президенту України Володимиру Зеленському потрібно якнайшвидше запропонувати українському та іноземному бізнесу план по стимулюванню залучення інвестицій в країну. Перелік з 10-ти таких першочергових інвест-кроків подає у своєму блозі главред AgroPolit.com Наталія Білоусова.

«Шостому президентові України Володимиру Зеленському та його прем’єрові Олексію Гончаруку доведеться зробити це амбітне завдання, інакше Україна потоне у вирі глобальних бізнес-можливості. За даними AgroPolit.com, 22 січня на українській панелі в Давосі на Всесвітньому економічному форумі Зеленський зробить цікаву для бізнесу пропозицію та озвучить низку інвестиційних «приманок». Будуть і конкретні бізнес-домовленості у державному секторі з управління компанії. Це правильні та своєчасні кроки, але їх замало. Потрібна єдина система інвестиційних координат для зміцнення інвестиційної довіри з боку бізнесу та ставка на підтримку ключових секторів економіки (насамперед, сільського господарства, інфраструктури тощо). Що це дасть? У середньостроковій перспективі (за 10 років) оновлена стратегія лише аграрного сектору разом із реалізацією земельної реформи здатна залучити в країну до $50 млрд інвестицій», — пише вона.

Наталія Білоусова озвучила 10-ть інвест-кроків, які допоможуть залучити нові інвестиції, та повернути ті, що вже втекли з країни:

1) Утворити єдиний інвестиційний центр.

 

Він акумулює все про інвестиції: проекти, бізнес-запити, генеруватиме законодавчі ініціативи, «за руку» заводитиме (якщо потрібно) іноземний бізнес в Україну, а наших підприємців виводитиме на зовнішні ринки. Тільки це має бути не нове інвестиційне агентство із залучення «лижних інструкторів» імені Владислава Каськіва, а реальний, не дутий Держфонд із системою внутрішніх і зовнішніх його відділів (так звані «бізнес-ангели»), завдання яких у всьому світі – вирощувати інвестора та дбати про нього», — пояснює вона.

 

2) Знизити для всіх інвесторів податки.

 

В ідеалі це варто робити до єдиної ставки – 10%. «Тобто створити суцільний «податковий рай», або, інакше кажучи, інвестиційну гавань! Так, за це нас будуть бити публічно міжнародники, «батьки» демократії, ринкової економіки та  їхні «діти». Ще б пак, в Україну збіжаться всі гроші. А нам це й потрібно, бо лише тоді Україна не ходитиме з простягнутою рукою за кредитами до МВФ та інших міжнародних фінансових установ», — каже вона.

 

3) Запустити біржу інвестиційних проектів, де інвестори зможуть знайти вже готові до інвестування українські проекти та залишити свої заявки для проектів, під які є попит чи інвестиції.

 

Має бути єдине «електронне вікно», щоб кожен охочий міг залити на біржу свій бізнес-план (повністю чи його певну частину). Це і має бути та презентація, яку варто показувати інвесторам скрізь, де буває урядова делегація. Чому? Це реальний доказ того, що в країні вже є інвестиції, перспективні проекти, і все це можна побачити в режимі онлайн», — говорить Білоусова.

 

4) Створити об’єднуючу платформу для бізнесу (не просто для захисту).

 

На її базі потрібно написати нову національну економічну доктрину 5 і 6 технологічного укладу (інформаційні технології, наноелектроніка, біотехнології тощо), а не 4-го. А доки цього немає, як кажуть, маємо що маємо: напередодні того ж Давосу Україна поступилася в рейтингу дешевизни інтернету, пропустивши уперед Сирію. Що там у нас, «країна в смартфоні»? Тобто слід поспішати, щоби в еру інновацій щонайменше не пасти задніх. Тому в Україні має бути свій майданчик для діалогу, і започаткувати його мають великі. А приєднуватися всі (середні й малі). У своїй промові в Давосі президент США Дональд Трамп наголосив, що у Америці створена «Національна Рада американських громадян» – національна платформа для бізнесу. Що заважає запустити щось подібне у нас? Нічого. Просто взяти і створити», — підкреслила главред AgroPolit.com.

 

Про решту шість інвестиційних-кроків читайте у блозі.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується