З незареєстрованих полів в Україні зібрали врожаю майже на 88,5 мільярдів

Нове дослідження українсько-американської компанії EOS Crop Monitoring оцінило вартість врожаю, зібраного з незареєстрованих земельних ділянок в Україні торік. Вона складає більше 88,5 млрд гривень.

За об’ємами тіньового ринку агропродукції в Україні лідирують Миколаївська та Одеська області. Сумарно там вирощують незадекларовані культури на майже 800 тис. га. Наочно цю інформацію підтверджує графік, створений EOS.

В компанії кажуть, що ці дані можна використати в боротьбі із земельною та сільськогосподарською корупцією як в інтересах держави, так і в інтересах пересічних громадян. Окрім цього, сервіс корисний для інвесторів і власників бізнесу, адже він надає необхідну інформацію для економічних та фінансових розрахунків.

“Державні органи на основі цієї інформації зможуть хоча б приблизно ідентифікувати локальні порушення і побачити дійсні масштаби сільськогосподарського сектору та обороти виробництва поза контролем.

Фермери, трейдери, страхові агенти та інші причетні до аграрного сектору гравці мають можливість використати сервіс для прогнозування локальних цін на продукцію, попит на сільгосптехніку, добрива або господарчі послуги”, – розповів Олександр Сакаль, директор із розвитку бізнесу EOS.

Карта EOS Crop Monitoring знаходиться у вільному доступі на eos.com/сropmap. Нещодавно завдяки цьому сервісу виявили, що 4,3 млн га полів не зареєстровані в державному кадастрі.

Супутниковий онлайн-сервіс EOS Crop Monitoring дозволяє оцінити реальний стан посівних площ, побачити що на них росте та співставити ці дані з публічною кадастровою картою України.

Висока точність аналітичної складової сервісу – приблизно 90%, – дозволяє використовувати карту EOS як інструмент базового моніторингу сільськогосподарських угідь в першу чергу для державного контролю за дотриманням податкового та земельного законодавства.

Розробка сервісу проходила в рамках програми “Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні” (Supporting Transparent Land Governance in Ukraine) за ініціативи Світового банку та фінансової підтримки Європейського Союзу.  Завданням програми було впровадження в Україні прозорості в агросекторі як складової реформ на шляху до євроінтеграції.


EOS – це міжнародна компанія з офісами в Україні та США, що спеціалізується на розробках супутникового моніторингу та аналізу даних з орбіти для їх використання в комерційних, або ознайомчих цілях. EOS Crop Monitoring – основний продукт компанії, що відстежує стан посівів за допомогою супутникових даних.

Він містить базу супутникових знімків Землі, що постійно оновлюється, дозволяє визначати типи культур та оцінювати рівень вегетації рослин, надає інформацію про погодні умови та зберігає всі ці дані для перегляду в майбутньому.

SEEDS.org.ua   

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується