На Черкащині оцінили вплив погоди на стан озимих зернових та ріпаку

Близько третини площ під озимими зерновими та ріпаком на Черкащині перебувають у слабкому та зрідженому стані. Фітосанітарний стан рослин на полях області наразі контрольований, але можливий стрімкий розвиток збудників різних захворювань.

За даними Департаменту АПР Черкаської ОДА, погодні умови осені для початкових етапів росту та розвитку озимих культур на більшості площ виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи формувалися нерівномірні, плямисті, не утворювалися вузлові корені. Через дефіцит вологи у ґрунті рослини відставали у розвитку у порівнянні з середніми багаторічними показниками на 2-3 тижні.

Не великі опади на початку зими дещо покращили стан посівів та  сприяли поповненню волого запасів, але лише верхнього шару ґрунту. Упродовж першої та другої декади січня загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур по території області не спостерігалося.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до 2-5°С морозу, що значно вище критичної температури вимерзання. Наразі найбільшу загрозу для озимих становлять сильні морози за недостатнього снігового покриву та різкі коливання температури.

Крім того, суха і тепла осінь і зима сприяють поширенню колоній мишоподібних гризунів, з якими потрібно боротися вже зараз.

Нагадаємо, за оперативними даними озимих зернових в області цьогоріч посіяно на площі 152 тис. га (76% від плану), що на 53 тис. га менше показника 2018 року.

Сходи озимих зернових отримано на 98% площ (149,0 тис. га), з яких:

  • у доброму стані перебуває 26% рослин (38 тис. га);

 

  • задовільному — 43% (64,0 тис. га);

 

  • слабкі та зріджені — 30% (45,0 тис. га);

 

  • загиблі посіви — 1,2 тис. га (1,0% від отриманих сходів).

 

Крім того, отримано 90% (20 тис. га) сходів озимого ріпаку, з яких:

  • в доброму стані — 19%;

 

  • задовільному — 29%;

 

  • слабкі зріджені — 37%;

 

  • загинуло — 16% (від отриманих сходів).

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується