Виявляється лохина, чай і навіть арахіс – природні ГМО

Створення генномодифікованих продуктів – не знахідка вчених, а природний процес. Виявилося, що лохина, хміль, чай і навіть арахіс відносяться до природних генетично модифікованим культур (ГМО).

До трансгенних рослин належать ті, в чиї геноми потрапили гени стороннього організму – бактерії або гриба, пояснили вчені інституту молекулярної біології рослин в Страсбурзі і Санкт-Петербурзького державного університету (СПбДУ).

Наприклад, відзначають вчені, є певний тип бактерій – агробактерії, які можуть направляти фрагменти своєї ДНК в клітини рослин. Це призводить до утворення пухлин на коренях або стеблах. Рослина від цього страждає, а бактерії харчуються речовинами, які утворилися в наростах.

Тютюн і солодка картопля закріпили в своїх ДНК ділянки, що належать агробактеріям, і передають їх з покоління в покоління. Після дослідження, проведеного вченими Страсбурга і Петербурга, список таких рослин значно розширився.

“Природно-трансгенним виявився культурний арахіс, хміль, рослина гуава, яка активно вживається в їжу в тропічних районах. Рослина трема, яку використовують для приготування васабі, також рід, до якого належить волоський горіх.

Суринамська вишня, чай, представники роду вакциніум – всім нам відома журавлина, брусниця, лохина, чорниця – природні ГМО”, – повідомила професор кафедри генетики та біотехнології СПбГУ Тетяна Матвєєва.

Вчені проводили дослідження понад три роки і проаналізували геноми 631 рослини. Вивчення природно-трансгенних рослин допоможе оцінити наслідки поширення ГМО-культур і зрозуміти, що буде з трансгенними рослинами, створеними людиною, через 10 років і через сторіччя.

SEEDS.org.ua  за інформацією nauka.tass.ru

Джерело https://www.seeds.org.ua

2 коментарі
  1. Александр говорять

    Это уже похоже на около научные спекуляции с целью оправдания искусственно созданных ГМО. Если рассматривать это с аналогичных позиций, то все живые организмы являются ГМО. В том числе и человек.
    В геноме человека присутствуют гены ретровирусов и архебактерий. Практически любой орган человека имеет связь с какими-то микроорганизмами прошлого, т.к. все высшие организмы произошли от микроорганизмов. В ЖКТ человека присутствует биопленка из большого количества микроорганизмов различных видов. Между ними происходит горизонтальный обмен генов. Эти гены попадают и в человеческие клетки.

  2. ник говорять

    ну так наши зеленые депутаты и министры тоже вроде как гмо или может правильно гавно..

Відповісти

Ваш email не публікується