Зниження температури загрожує озимим на Кіровоградщині

На полях Кіровоградщини 18% посівів озимих культур перебувають в ослабленому стані.

Про це розповіла заступниця директора обласного Департаменту АПР Марія Чорна, пише suspilne.media.

За її словами, озима пшениця опиниться під загрозою вимерзання, якщо температура повітря опуститься нижче 11°С. І яка частина посівів загине, обрахувати неможливо через різницю в кліматичних умовах районів області.

Фермер із міста Бобринець Кіровоградської області Олексій Цокалов розповів, що за 28 років фермерства вперше зіштовхнувся з відсутністю снігу в січні.

 

«Якщо в грудні вона могла б витримати 20°С морозу, то зараз вона їх не витримає. Адже саме зараз пшениця збільшує кореневу систему. А якщо будуть морози, вона може взагалі випасти», — ділиться фермер.

 

За словами заступниці директора обласного Департаменту АПР, під урожай 2020 року посіяли 380 тис. га озимих культур, з них 360 тис. га — пшениця.

 

«У більшості випадків аграрії сіють не досить якісне насіння, що не може, в даних погодних умовах, дати той показник врожайності, який могло б забезпечити якісне насіння. 78% усіх посівів перебуває в доброму і задовільному стані. Єдине, через що виникають побоювання аграріїв — це відсутність вологи, адже немає снігу. Та поки надзвичайної загрози ані науковці, ані аграрії в цьому не вбачають», — розповідає Марія Чорна.

 

За словами Олексія Цокалова, зарано говорити про те, як теплі грудень і січень вплинуть на врожай, треба чекати весни.

 

«Все залежить від того, чи буде сніг, які будуть морози. У нас ще кінець січня і лютий попереду. А потім треба буде дивитися — як перезимують шкідники», — додає фермер.

 

Читати по темі: Коли зима-не-зима: що відбувається з озимими без снігу?

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується