Україна планує експортувати майже половину майбутнього врожаю волоського горіха

У 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектарів нових насаджень горіхів, з яких на фундук припало 1,039 тис. га, на волоський горіх – 0,961 тис. га. Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно.

По завершенню року, згідно державної програми садівники отримали компенсації за посадковий матеріал — 119,8 млн грн за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге півріччя.

Це дозволило майже повністю задовольнити фактичні потреби по компенсації садивного матеріалу за 2019 рік 233 садівничим суб’єктам господарювання в Україні, зазначає Пахно.

“Новий рік стартує марафоном за компенсації-2020”, — додає президент Української горіхової асоціації.

Що очікує горіховий бізнес України в 2020 році?

  • Збільшення площ горіхових насаджень сортовими саджанцями в інтенсивних горіхових садах, сіянцями при рекультивації або створенні нових полезахисних насаджень за програмою агролісомеліорації. Буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур.
  • Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис.т, з них близько 60 тис. т  буде експортовано (велика частина у країни Перської затоки і південно-східну Азію).
  • З’являться закупівельні підприємства по фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундука в країни Прибалтики та скандинавські країни.
  • Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, однак ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені.
  • Горіхові сади малої та середньої площі (до 30 га) об’єднуватимуться в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.
  • Будуть продовжені активні спільні дії членів Української горіхової Асоціації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Торгово–промислової Палати України, ЗМІ за брендингу українського горіха в світі.
  • На ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю (продовольчої та непродовольчої групи товарів).

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується