“Соєві правки” скасовано

Верховна Рада проголосувала в другому читанні за законопроєкт 1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”, чим скасувала зокрема і так звані “соєві правки”.

За відміну соєво-ріпакових правок, які скасовують відшкодування ПДВ українським експортерам, проголосували 283 нарлепи, проти – 37, утримались – 33, не голосували – 39.

До розгляду законопроєкту у другому читанні депутати внесли до нього правки про скасування “соєвих правок”: голова податкового комітету Данило Гетманцев – правку №2123, Олексій Тарасов, Микола Сольський та ще 18 нардепів – правку № 2124. Вони ідентичні та були враховані.


Ще в грудні 2019 року президент Володимир Зеленський закликав уряд та Верховну Раду забезпечити ухвалення закону про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих “соєвих правок”.

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла так звані “соєво-рапсові правки”, якими відмінила відшкодування ПДВ на сою та насіння свиріпи з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року; ріпаку з 1 січня 2020 до 31 грудня 2021 року.

Український малий та середній аграрний бізнес втрачає більше 10 доларів на кожній тоні реалізованої сої в результаті “соєвих правок”.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується