130 га вишні під Донецьком: як успішно вирощує та реалізує кісточкові ФГ «Перспектива»

У 2014 році нам розбомбили сучасне сховище для яблук у Добропіллі, а з 2016-го до 2018-го під гул снарядів ми висаджували нові площі вишневого саду фермерського господарства «Перспектива». Не в нашому стилі здаватися, бо життя продовжується. Нині під вишнею у нас закладено понад 130 га, заморожену ягоду ми постачаємо у десятки найбільших маркетів, а ще плануємо вийти на найбільші азійські ринки, і переговори вже тривають, – зазначає головний агро- ном Лиманського підрозділу ФГ «Перспектива» Павло САМОЙЛОВ.

Також фахівець розповів, як господарству «Перспектива», заснованому ще понад 20 років тому, вдалося перекваліфікуватися, розростися до гігантських площ та націлитися на азійських споживачів.

– Головне у такій масштабній справі, – каже Павло Самойлов, – систематичний підхід, націленість на результат і віра у те, що робиш.

НАЙБІЛЬШИЙ ВИШНЕВИЙ САД В УКРАЇНІ

Фермерське господарство «Перспектива» було засноване у Добропільському районі на Донеччині ще у лютому 1998 року. Тоді тут спеціалізувалися на вирощуванні овочів і фруктів.

– Аж у 2011-му ми заклали перші 2 га інтенсивного яблуневого саду, потім розширилися, у 2014 відкрили філію у Лиманському районі Донецької області і тут почали вирощувати вишню в промислових масштабах. Перший сад заклали на площі 50 гектарів, а потім почалася війна, – пригадує Павло Самойлов.

Під гул снарядів, ризикуючи втратити дерева, гроші та землю, у господарстві продовжували працювати. У 2016-му тут висадили ще 34 гектари вишневих насаджень, у 2017-му – ще 10 га, а в 2018-му – ще 32 га. Крім того, у господарстві закладено 70 га інтенсивного яблуневого саду, а в Добропіллі вирощують ще 300 га овочів на зрошенні.

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується