Збитки від розораних курганів на Черкащині оцінили у понад 170 млн грн

Черкаська прокуратура підозрює керівника фермерського господарства у незаконному знищенні курганів. За процесуального керівництва Черкаської місцевої прокуратури керівнику фермерського господарства повідомлено про підозру за фактом умисного незаконного знищення об’єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Зазначається, що у ході проведення досудового розслідування установлено, що підозрюваний у період часу з серпня 2018 року до червня 2019 року, за допомогою сільськогосподарської техніки, здійснив розорювання та посів сільськогосподарських рослин на земельній ділянці площею близько 55 га в адміністративних межах Вергунівської сільської ради, яка містить у своєму складі кургани, що являються пам’ятками археології місцевого значення — «Лесеві могили», та відносяться до поховальних споруд епохи бронзи — раннього залізного віку.

 

Зазначене призвело до неможливості їх відновлення та втрати культурної спадщини місцевого значення. Відповідно до висновку експерта своїми неправомірними діями керівник фермерського господарства спричинив державі збитки в сумі 171 млн грн.

Наразі триває досудове розслідування, вживаються заходи щодо забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Довідково: за вчинення вказаного злочину підозрюваному загрожує штраф до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується