Український фермер та французькі генетики виводять нову породу корів

На Вінниччині, у селі Мухівці Немирівського району, працює натуральна молочна ферма зі своїми корівниками, полями для вирощування кормів та переробним міні-заводом молочної продукції. Її директор, Сергій Довгий разом з французькими генетиками виводить нову породу корів.

“Все починалося просто, з п’яти корівок привезених з нашого Криму в 2009 році. Після цього ми почали розвивати роботу, як з французами, по генетиці, так і питання переробки продукції.

Фактично з першого дня, ми отримали право на продаж сирого молока. Після цього в 2010 році ми завезли обладнання, рік отримували дозволи, і в лютому 2011 року здійснили першу поставку нашої продукції в київські магазини”, – розповів Сергій Довгий, директор підприємства.

Сьогодні на фермі утримують 80 корів за спеціальними технологіями: у корівниках завжди свіже повітря (не накопичується аміак), тварини мають постійний доступ до їжі та води, і що головне – вільно рухаються.

Вирощують тут корів породи чорно-рябий голштин та української червоно-рябої молочної. Саме з останньої вони намагаються вивести нову для України породу момбельярд, з вищим виходом білка в молоці.

Зі слів фермера, це дуже важливо при виготовлені сирів, адже зі свіжо отриманого молока на своїй фермі вони виготовляють сири, йогурти, кефір та іншу молочну продукцію, яку одразу ж фасують.


Монбельярдська порода – порода великої рогатої худоби молочно-м’ясного напряму продуктивності. Виведена у Франції у 1883 році схрещуванням місцевої ельзаської (оберлан) худоби з швейцарськими сименталами. Поширена в сільській частині Франції на кордоні з Швейцарією.

Це одна з високопродуктивних французьких порід. Середньорічний надій становить понад 4000 кілограмів молока жирністю 3,64%. Молоко використовують головним чином для виготовлення сиру. Поряд з високою молочною продуктивністю худоба характеризується і добрими м’ясними якостями.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується