Лісівники Вінниччини вирощують екзотичний горіх гікорі

Клімат в Україні настільки змінився, що тепер екзотичний горіх гікорі білий, який біологічного стійкіший до посушливого клімату, можна вирощувати навіть на Вінниччині. Тутешні лісівники кажуть, що горіх гікорі — це цінна порода, перспективна у вирощуванні, а деревина має хороші властивості.

“У 2018 році гайсинські лісівники виростили тисячу сіянців гікорі білого, а вже цього року за участі цього горіха було створено 3 га лісових культур”, — розповідає директор ДП “Гайсинський лісгосп” Микола Лащенко.

Морозостійкий, не вибагливий до родючості ґрунту і як усі представники родини горіхових гікорі стійкий до посухи, хвороб, шкідників та пошкодження дикими звірами —  описує горіх гікорі Анатолій Кошельник, інженер з лісокористування державного підприємства “Гайсинський лісгосп”.

“Біологічна пожежа” не шкодує і Поділля. Традиційна ялина, сосна практично зникають із лісових масивів. Тому лісівники Вінниччини, щоб створити біологічно стійкі та продуктивні лісові насадження, шукають альтернативу, вводячи в лісові насадження екзотичні для подільських дібров породи”, – повідомляється на сайті облдержадміністрації.

Кліматично-ґрунтові умови подільських земель є сприятливими для росту багатьох чужорідних деревних порід (горіх чорний, модрину, дугласію та інші). Зокрема, у Гайсинському лісництві на площі 1,2 га ростуть 49-річні лісові культури гікорі із висотою деревостану 18 м. Певний час насадження гікорі у Гайсинському лісництві мали статус насіннєвої плантації.

SEEDS.org.ua  

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується