Українські фермери-іноземці просять не обмежувати їх прав на купівлю землі

Німецький фермер Міхаель Дельман працює на Івано-Франківщині, нещодавно він опублікував на своїй сторінці в Facebook відкритого листа, в якому звернувся до Президента, Верховної Ради та уряду України з проханням не обмежувати права німецьких фермерів, які працюють в Україні, в купівлі землі.

“Ми, німецькі та інші західно-європейські фермери, які заснували підприємства, зареєстровані в Україні, за законодавством України, займаємося обробкою землі в Україні в більшості вже багато років, все ми сімейні господарства або, належимо до невеликої групи інвесторів, які самі керують своїм господарством, розглянувши та обговоривши порівняльну таблицю, підготовлену до розгляду в другому читанні проекту закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільсько яйственного призначення “(№ 2178-10 від 10.10.2019), наводимо аргументи на обґрунтування недоцільності прийняття певних положень даного законопроекту”, – йдеться у зверненні Дельмана.

На думку німецьких фермерів, в результаті пропонованих змін вищезгаданого проекту закону в стані конкуренції створюються менш або більш сприятливі умови конкуренції для окремих суб’єктів господарювання, в той час як для інших суб’єктів господарювання ці умови залишаються незмінними.

Таким чином, окремі суб’єкти господарювання (в даному випадку юридичні особи України, засновані громадянами України) отримають переваги перед іншими суб’єктами господарювання (юридичні особи України, засновані іноземцями) не завдяки власним досягненням, а в результаті дії зовнішніх ринкових факторів, одним з яких є вплив державних органів.

“Основою для наших господарств є орендовані землі. Якщо ринок землі відкриється, то поля будуть купувати інші, можливо конкуруючі господарства, і ми частково або повністю втратимо гроші на прожиття. Всі ми роками будували свої господарства і вклали сотні тисяч або мільйонів євро.

Створили багато робочих місць і в більшості випадків ми були єдиними роботодавцями в селах. Багато поля довелося рекультивувати і навіть викорчовувати кущі та дерева. Плоди цієї роботи потім будуть пожинати інші”, – йдеться у листі.

“Таке обмеження інтересів буде поганим сигналом для потенційних інвесторів не тільки в сільському господарстві, а й дискредитує Україну як об’єкт інвестування.

Нових інвесторів навряд чи можна буде очікувати, оскільки вони будуть побоюватися, що не зможуть гарантувати собі землю в довгострокове користування, оскільки у них не буде шансів придбати її, якщо земля буде виставлена ​на продаж. Господарства, які вже є в країні, значно обмежать свої інвестиції, тому що будуть змушені боятися, що втратять свою землю “, – прогнозує Міхаель.

У зверненні йдеться про те, що іноземні фермери розділяють побоювання українців щодо негайного відкриття ринку землі для всіх і бачать початковий компроміс щодо дозволу на придбання землі для компаній, які працюють не менше 3-х років в Україні, як прийнятний варіант для всіх учасників ринку і держави.

“Це дало б компаніям можливість продовжувати працювати на тих же умовах, що і українські колеги. Потенційним новим інвесторам це послужило б сигналом, що їм не потрібно боятися того, що вони в майбутньому будуть в невигідному становищі”, – йдеться у листі Міхаеля Дельмана.

 

SEEDS.org.ua  

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується