У 2019 році фермерські господарства отримали майже 700 млн грн держпідтримки

У 2019 році фермерські господарства отримали майже 700 млн грн державної підтримки. Про результати підтримки фермерських господарств у 2019 році та перспективи на 2020 рік розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, інформує прес-служба відомства.

«Розвиток фермерського руху, а також сільськогосподарської кооперації є одним з пріоритетів міністерства. Загалом, у 2019 році на підтримку фермерських господарств було спрямовано 694,1 млн грн бюджетних коштів. Наразі ми спільно з профільними асоціаціями формуємо напрями підтримки АПК, які дадуть найбільший економічний ефект. Фермерам у 2020 році плануємо зберегти деякі з уже наявних напрямів підтримки», — зазначив Тарас Висоцький.

Зокрема, йдеться про часткову компенсацію витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами, фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, здешевлення кредитів, додаткову фінансову підтримку сімейних фермерських господарств через механізм доплати ЄСВ.

Так, за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» було спрямовано 462,2 млн грн для (кількість) фермерів. Це майже 100% із передбачених коштів.

Варто зазначити, що найбільший обсяг коштів використано за напрямом «Часткова компенсація вартості техніки» — 195 млн грн за закуплені 7 690 одиниць техніки. Крім того, спрямовано:

  • 96,8 млн грн бюджетної субсидії на 1 га ФГ, крім новостворених;

 

  • 87 млн грн на компенсацію відсотків за залученими кредитами;

 

  • 50 млн грн на часткову компенсацію вартості насіння;

 

  • 18,4 млн грн бюджетної субсидії на 1 га новоствореним ФГ;

 

  • 2,8 млн грн фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

 

  • 613 тис. грн на часткову компенсацію витрат за с/г дорадчі послуги.

 

За програмою «Надання кредитів фермерським господарствам», яка реалізується через Укрдержфонд, спрямовано 231,9 млн грн для 617 фермерів.

Нагадаємо, Милованов розповів, як розподілятимуть дотації аграріям у 2020 році.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується